Anket doldur para kazan!
Aksoy Araştırma

Osman Türkiye’ye mi iade ediliyor? Nasıl oluyor da bir kişi herkesi kandırıyor!

8644786.jpg

Hürriyet Dünyası’na konuşan Uruguaylı kaynaklar, Çiftlik Bank vurgununda Mehmet Aydın’ın Uruguay’daki aracısı Osman Naim Kaya’nın geçici olarak tutuklandığını ve Türkiye’ye iade sürecinin başlatıldığını söyledi. Osman Naim Kaya’nın Uruguay’da ocak ayında Mehmet Aydın’a yönelik başlatılan soruşturmada suçlu bulunması durumunda Türkiye’ye iade edilmeden Uruguay’da hapse atılması da söz konusu. Uruguay’da Mehemt Aydın’a yönelik açılan soruşturmanın merkezinde ‘kara para aklama’ iddiaları bulunuyor.

Osman Türkiye’ye mi iade ediliyor? Nasıl oluyor da bir kişi herkesi kandırıyor!

Hürriyet’in ulaştığı Uruguaylı kaynakları Mehmet Aydın‘a karşı gizli bir soruşturma başlatıldığını ancak ‘Uruguay’daki yargı sisteminin çok yavaş işlemesi nedeniyle Mehmet Aydın’a ulaşma konusunda geç kalındığını aktardı.

HERKESİ KANDIRMIŞ: TOSUN BİR HAFTA ÖNCE KAÇTI

Hürriyet’in ulaştığı kaynaklar, Mehmet Aydın’ın daha önce tahmin edildiği gibi Uruguay’ı 3 ay önce değil 1 hafta önce terk ettiğini öne sürdü. Mehmet Aydın’ın ya Arjantin’de saklandığını ya da Uruguay’ın gümrük kontrollerinin bulunmadığı Brezilya sınırından ülkeden kaçtığını ihtimaller arasında.

Osman Naim Kaya, daha önce Hürriyet’e konuşarak Mehmet Aydın’dan yüklü miktarda para ve mülk aldığı yönündeki iddiaları yalanlamıştı. Aydın’ın Uruguay’da yetiştirdikleri hayvanları Türkiye’ye götüreceklerini söyleyerek kendisiyle iletişime geçtiğini iddia eden Kaya, Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerde bazı çiftlikleri bizzat gezdiğini ve kendi tabiriyle Türkiye’de ’10 numara’ işleyen bir sistem gördüğünü söyledi.

Yazıyı paylaşın:
Top
big data blogu