Operasyonlar PKK'da çözülmeleri başlattı

operasyonlar-pkkda-cozulmeleri-baslatti_1e4daae.jpg

HAKKARİ (AA) – Hakkari’de terör örgütü PKK’dan kaçan 2 terörist, silahlarıyla güvenlik güçlerine teslim oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Son dönemde etkili operasyonlar ve hava harekatları sonucu terör örgütüne ağır kayıplar verdirildiği ifade edilen açıklamada, örgüt mensuplarının büyük korku ve panik içerisine girdikleri aktarıldı.

Operasyonların aralıksız ve kararlı şekilde devam ettirilmesinin sonucu olarak, örgüt içerisinde çözülmelerin başlandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Bu kapsamda 21 Mayıs 2017’de 155 ve 156 ihbar hatlarını arayan 2 bölücü terör örgütü mensubu, Çukurca yolunda bulunan bir iş yerine saklandıklarını, örgütten kaçtıklarını ve silahlarıyla teslim olmak istediklerini beyan etmişlerdir. İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen unsurlar, zırhlı araçlarla derhal ihbarın yapıldığı bölgeye sevk edilmiştir. Teslim olmak isteyen 2 bölücü terör örgütü mensubu bir adet AK-47 kalaşnikof marka uzun namlulu silahla yakalanarak İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğüne intikal ettirilmiş ve adli tahkikata başlanmıştır.”

Açıklamada, teröristlerin ilk ifadelerinde, 16 Mayıs’ta ilçeye bağlı Oğul köyü kırsalına gerçekleştirilen hava harekatında “Mordem” kod adlı terörist Ş.A. ve sorumluluğundaki bölücü terör örgütü mensubu grubun etkisiz hale getirildiğini ve kendilerinin de bu bölgeye “Oğul kırsalındaki örgüt mensuplarının ölmesi sebebiyle görevlendirildiğini” beyan ettikleri bildirildi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum