Öcalan’dan açlık grevindekilere çağrı: Eyleminizin sona ermesini bekliyorum

1558857761157-ocalan.jpg

Abdullah Öcalan’ın avukatları aracılığıyla açlık grevi ve ölüm orucundakilere gönderdiği mektupta “Eyleminin sona ermesini bekliyorum” dedi. Avukatları görüşmede açlık grevindekiler için Öcalan’ın “Bedenen ruhen ve zihnen sağlıklı olmaları her şeyden önemli.” dediğini aktardı.

Avukatların yaptığı açıklama şöyle:

“Açlık grevi ve ölüm oruçlarına ilişkin görüşme yapıldı. İmralı Ada Cezaevi’nde 22 Mayıs’ta yeni bir avukat görüşmesi gerçekleşti. Toplumsal uzlaşı, demokratik müzakere konusunun tartışılmasının Türkiye’nin temel ihtiyacı olduğu görüşünde.Öcalan mesajının daha fazla tartışılması gerektiğini söyledi. 6 Mayıs’ta 7 maddelik mesajda önemli, bir konu da SDG. Görüşlerini tekrarladı. Kendi düşüncelerinin çözüm önerilerinin temel haklarının anayasal zorunluluk altına alınması gerektiğini söyledi. Sayın Öcalan’ın tecritinin ağırlaştığı 4 yılda karamsarlık hâkim olmuştur. Sorunların demokratik müzâkere yoluyla çözülmesi tavrının devam ettiğini gördük. Görüşme temel konusu açlık grevleri olmuştu. Annelere özel selamını iletiyoruz. Açlık grevlerinin ve ölüm oruçlarının amacına ulaştığını ısrarla vurgulandı. Bedenen ruhen ve zihnen sağlıklı olmaları her şeyden önemli. Açlık grevi ve ölüm orucu eylemcilerine hitaben bir mektup kaleme aldı. İstanbul seçimleri ile ilgili konuşmadık. ” dedi.

Eyleminizin sona ermesini bekliyorum

Öcalan, açlık grevindekilere gönderdiği mektupta “Eyleminizin sona ermesini bekliyorum” dedi.

Görüşme 22 Mayıs’ta gerçekleşti

Asrın Hukuk Bürosundan avukatlar 22 Mayıs’ta İmralı Kapalı Cezaevi’nde Öcalan’la görüştü. Görüşme sonrası yapılan tek açıklamada “22 Mayıs’ta Müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz- görüşmede müvekkilimizi açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız” denilmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum