O ilde CHP il başkan yardımcıları görevden alındı

chp.jpg

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak bugün yaptığı açıklamada partisinin il başkan yardımcılarını görevden aldıklarını bildirdi.

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, basına yaptığı açıklamalarda, CHP Samsun İl Başkanlığı yönetiminde görev değişikliği yapıldığını duyururarak, ”Partimizin görev dağılımında değişikliğe gidiyoruz. Bu nedenle yönetimdeki bütün il başkan yardımcılarını görevden aldık.” açıklamasında bulundu.

Görevinden alınan eski CHP Samsun İl Başkan yardımcısı Nuri Cömert ise yaptığı yazılı açıklamada, “24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce’den yana tavrımı açıkladığım ve kurultay çağrısı yaptığım için görevden alındım.” ifadelerini kaydetti.

CHP’nin tüzük ve mevzuat hükümlerine bağlı olmayan bir yetkinin bulunmadığına işaret eden eski CHP Samsun İl Başkan yardımcısı Nuri Cömert, “İl başkanı, yapmış olduğu bu tavırla hem partiyi dışarıdan dizayn edenlerle hareket ettiğini, hem de değişimden yana olan il yöneticilerini açıkça hedef aldığını tescillemiştir. İl başkanı açıkça hukuk ihlali yapmıştır. Bu açıdan alınan karar benim açımdan yok hükmünde bir karardır. Tarafıma tebliğ edilmiş bir karar da yoktur.” değerlendirmesini yaptı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum