MHP’den Cumhurbaşkanı’na af sitemi

1035340484.jpg

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, TBMM kulisinde bir grup gazetecinin soruları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Kızılcahamam Kampı’nda tekliflerine yönelik açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yıldız, şöyle konuştu:

“Bizim düzenlememiz TCK’nın 65. maddesinde düzenlenen af kapsamına girmez. Çünkü af dediğiniz şey hükümlüye verildikten sonra geri alınmaz. Biz teklifimizde diyoruz ki, tabi olduğu infaz rejimine göre beş sene indirilir, istisna suçlar hariç, yakın tahliye tarihine kadar kasıtlı bir suç işler ve bu kesinleşirse indirim geri alınır diyoruz. Afta yapılan indirim ya da bağışlanan yıl geri alınmaz bizimkinde suç işlediğinde geri alınır. Onun için bizim düzenlememiz af değil. Af olsa af deriz. ”

“Bence Sayın Cumhurbaşkanı’na bilgiler tam gitmiyor” diyen Yıldız, Cumhurbaşkanı’nın ‘Cezaevlerindeki yığılmalardan dolayı af çıkmaz’ değini hatırlatıp şöyle devam etti:

 “Doğrudur. Cezaevlerindeki yığılmalardan dolayı af çıksın demiyoruz biz. Cezaevlerindeki yığılma provoke edilmeye hazır enfekte olmuş vaziyette, terör örgütleri faydalanabilir. İnsanlar suç işler, mahkum olur ama insan olmaya devam eder, üst üste yatılmaz, nöbetleşe uyunmaz, insan hakları evrensel beyannamesinde, tutuklu, hükümlü hakları var.” dedi.
Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum