MHP’den Çelik’e: Hiç kimse Genel Başkanımıza nezaket dersi veremez

221020181952442821160.jpg

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanının af konusundaki son beyanlarına MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından Twitter üzerinden karşılık verilmesi üzerine Ak Parti Sözcüsü Çelik, alelacele bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya çıkan şüphe ve belirsizliği gidermeye çalışmıştır.

Sayın Çelik’in açıklamaları, MHP Lideri Sayın Bahçeli ve çalışma arkadaşlarının kafasında beliren soru işaretlerine cevap oluşturmadığı gibi, yeni bir tartışma kapısı aralamıştır. Sayın Devlet Bahçeli’nin Twitter’dan yaptığı son açıklama, sellemehüsselam yazılmamış, laf olsun diye kaleme alınmamıştır.Sayın Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya cevap mahiyetindedir.

Twitter’da yer alan cümlelerinde de Sayın Erdoğan’ın şahsını hedef alan bir ifade kullanılmamış, doğrudan kendisinin sarf ettiği sözler analiz edilmek suretiyle cevap verilmiştir.”

HİÇ KİMSE SAYIN GENEL BAŞKANIMIZA NEZAKET DERSİ VERMEYE KALKAMAZ

Sayın Genel Başkanımızın sözleri, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bizatihi şahsına yönelik olmayıp söylediği iddia edilen sözlerine ve ifadelerinedir. MHP’nin değerlendirmeleri, işte bu doğrultuda net bir siyasi tavrın ortaya çıkmasını temin etmek üzere kamuoyuna yansıtılmıştır.

Kaynak:DHA

MHP Lideri Devlet Bahçeli ‘af konusuna’ dair açıklama yapmış ve Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik cevaben bir basın toplantısı düzenlemişti.

Bahçeli’den af tepkisi: ‘…fuzuli bir demagoji’

AK Parti’den Bahçeli’ye cevap: ‘Cumhurbaşkanımız devrik konuşmayı sevmez’

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum