MHP Lideri Bahçeli’den ‘Gül’ ve ‘Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’ sorularına yanıt

devlet_bahceli_fenerbahcebesiktas_derbisi_kaldigi_yerden_oynanmaliYE.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün gazetecilerle yemekte buluştu ve gündemde merak edilen sorulara yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la erken seçim konusunda “danışıklı dövüş” yaptıkları iddiası ile ilgili olarak MHP lideri Bahçeli, “biz o karakterde parti değiliz” diyerek reddetti.

“Benim inancım Cumhur İttifakı birinci turda Cumhurbaşkanı’nı seçecek” diyen MHP’li lideri, “Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmayacağım, hükümette yer almayacağım, bunları yaparsak söylediklerimizi yalamış oluruz” ifadelerini kullandı.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığı ile ilgili olarak ise Bahçeli, “Sayın Gül’ün Sayın Erdoğan’a varıp, ‘Kardeşin olarak Cumhurbaşkanı olmuştum, kardeşim olarak Cumhurbaşkanı olmanı istiyorum’ demesi lazım” açıklamasını yaptı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Erdoğan’a destek” açıklaması hakkında da değerlendirmede bulunan Bahçeli, “Sayın Gül ile Ahmet Davutoğlu arasındaki bahse konu görüşme iflas etmiş demektir. Çünkü Davutoğlu ‘Ben cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyorum’ demişti r. Abdullah Gül’ün de benim de böyle bir adaylığım yok demesi lazım” sözlerini kaydetti.

MHP lideri, CHP’li 15 milletvekilin İYİ Parti’ye geçmesini “proje” olarak nitelendiren MHP lideri Bahçeli, “15 milletvekilini gönderenle kabul edenle bir proje olduğu anlaşılıyor. Seçime girme yeterliliği olan bir partinin, 15 milletvekilini geldiği yere gönderip boynu bükükler oyununa bir son vermesi gerekir” şeklinde konuştu.

Partisinden İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir’in istifasını hakkında ise Bahçeli, “Beklenilen, tahmin edilen bir istifa” olarak değerlendirdi; “MHP’de milletvekili olma şansı kalmadığı için başka yerlerde mi arıyor acaba?” ifadesini kullandı.

Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile oynanacak maça çıkmama kararı hakkında gelen soruya ise Bahçeli, “Beşiktaş kararını değiştirmelidir. Bunu bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum Beşiktaş hata yapmaz. Yapmamalıdır” değerlendirmesini yaptı.

MHP lideri, beklenilen neticenin alınamamasının maçın devam etmesine engel olmadığını vurgularken, “Türkiye’nin bu karmaşasında siyasetin, partiler arasında kutuplaşmaların olduğu böyle bir noktada siz bunu bir de kulüpler arasında bir kutuplaşmaya çevirirseniz o taraftarların ilerde ne yapacağı belli olmaz. Bunu ne Fenerbahçe’nin ne Beşiktaş’ın Başkanı taşıyamaz.” ifadelerini kaydetti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum