MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kılıçdaroğlu yalana dolana sarılmaktadır

mhp-genel-baskani-bahceli-kilicdaroglu-yalana-dolana-sarilmaktadir_66600c3.jpg

ANKARA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki için başlattığı yürüyüş ve gündemdeki gelişmelere yönelik görüşlerini paylaştı.

Devlet Bahçeli, paylaşımında, “Öyle bir haldeyiz ki, hiç kimse yarınından emin değil! Güvensizliğin koyu sisi, güvence eksikliğinin yoğun isi her yeri, her şeyi perdeliyor. Bilinmezlik bir yandan, belirsizlik diğer yandan umutları soldurup heyecanları buduyor. Türkiye huzursuzluğun sıkı markajına girmiş bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Konsensüs hakim olsun diyoruz, kaos tetikçiliği yapıyorlar, milli birlik ve kardeşlik kökleşsin istiyoruz, krizden medet umuyorlar.” ifadesine yer veren Bahçeli, sıkılı yumrukları aralama, hızla açılan mesafeleri kısaltma, konuşma, kucaklaşma derdinde olmalarına karşın çatışmaya heves edildiğini vurguladı.

“Adalet için yürünmez, uğruna şuurla mücadele edilir”

Paylaşımında “Düşünüyorum, acaba talih kapıyı ne zaman çalacak? Düşünü kurup sorguluyorum, muhteşem tarihimiz ne zaman dirilip geleceğimizi kavrayacak?” sorularını yönelten Bahçeli, şu görüşlere yer verdi:

“21 gündür adalet için yürüyorlar! Şimdiye kadar ne buldular bilmiyorum, bileni de görmedim. Göreceğimi ise hiç sanmıyorum. Adalet, Ankara-İstanbul arasında değildir. Yolda bulunmayı bekleyen cevher hiç değildir. Adalet için yürünmez, uğruna şuurla mücadele edilir. Zulüm ve terör adaletsizliktir değil mi? Evet. O halde, terör örgütlerinin siyasi kuryeleriyle kol kola yol yürümek nasıl adalet olacaktır?

Batman’da şehit edilen Müzik Öğretmeni Aybüke kızımızın acısını bir kez olsun paylaşmayan, terörü lanetlemeyen HDP mi bize adalet öğretecek? Şehidin, şühedanın kanını dökenleri öven, göklere çıkaran siyasi çürümüşlerle aynı hizada adalete yürüyenler iflas ve hezimettedir. CHP’nin karanlığa doğru adım atmasına PKK destek vermektedir, FETÖ omuz vermektedir, Türk düşmanları el vermektedir. Millet ise yoktur. Kılıçdaroğlu provokasyon ihbarı yapmaktadır. Ülkücülerin kullanılacağını söylemektedir. Elbette halt etmektedir, yalana dolana sarılmaktadır.

Dün gezi eylemlerinde duran adamdan kahraman çıkaranlar, şimdi yürümenin faziletlerini saya saya bitiremezken, yerli Gandi imal etmektedir.”

“Çürük iddia”

Ülkücüleri provokasyonla bir ve aynı kümede yorumlamanın akıl dışı, ahlaki eksiklik, art niyetlilik, sakat ve sorunlu bir iddia olduğunu aktaran Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bu çürük iddia ise içeriğini ispatlayacak seviyede asla değildir. Ülkücünün sokakta, yolda işi yoktur, boşa harcayacak vakti hiç yoktur.

Muhabir: Burcu Çalık

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum