Meteoroloji’den yağış uyarısı: Tüm yurtta etkili olacak

780x411-aydina-kuvvetli-yagis-uyarisi-1525538510909.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu değerlendirmesi geldi. Yurdumuz halen Orta ve Doğu Karadeniz’de devam eden yağışlara ilave olarak, bu gece (20.11.2018) saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın (Çarşamba) batı bölgelerde görülecek olan yağışların, Cumartesi (24.11.2018) gününe kadar tüm yurtta etkili olduktan sonra hafta sonunda ülkemizi terk etmesi bekleniyor.

Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk havanın etkisiyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’de Pazar (25.11.2018) gününe kadar hissedilir derecede (4 ila 8 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

21.11.2018 (Çarşamba); Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz ile Hatay, Osmaniye, Erzincan, Tunceli, ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

22.11.2018 (Perşembe); Ülke genelinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Hatay, Osmaniye, Giresun, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır’ın güney ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MARMARA
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAKARYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

EGE
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Muğla ve Aydın çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 15°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, yer yer sisli ve puslu

IZMIR °C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 17°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, yer yer sisli ve puslu

MANISA °C, 20°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

HATAY °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA °C, 15°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum