Meteoroloji uyardı: Kar için hazırlıklı olun

616x321-son-dakika-meteorolojiden-bir-kar-uyarisi-daha-istanbulda-kar-yagacak-mi-26-ekim-2018-cuma-hava-durumu-1540528852095.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son veriler ışığında hava durumu tahminlerinde bulundu. Havaların giderek soğumasıyla birlikte vatandaşlar “kar ne zaman yağacak?” sorusunun yanıtını merak ediyordu.

Meteoroloji bazı bölgeler için kar yağışı uyarısı yaparak o soruyu soranların merakını da gidermiş oldu. Ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilirken Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Adana’nın doğusu, Osmaniye, K. Maraş, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kayseri, Sivas ve Van çevrelerinde yağışın kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Muş ve Ağrı çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum