Melih Gökçek’ten ‘MHP’den adaylık’ açıklaması

mhpden-melih-gokcek-bombasi-h1540372854-fc440a.jpg

MHP kaynakları, AK Partili eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek’in ismini düşündüklerini açıkladı.

MHP çevrelerinden gelen bilgilere göre, MHP’de Melih Gökçek’in ismi Ankara için ön plana çıktı.

HENÜZ RESMİ TEKLİF YOK

Ancak Gökçek’e henüz resmi bir teklif götürülmedi. MHP kaynakları, yakın zamanda Gökçek’le görüşerek resmi adaylık teklifi götüreceklerini belirtti.

“ADAY OLURSA KABULÜMÜZDÜR”

İddia TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’a soruldu. Siyaset yapan herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Enginyurt,

“MHP olarak vatanını, devletini, bayrağını, ülkesini seven her toplumun ferdine MHP’nin kapısının sonuna kadar açık olduğunu liderimiz Bahçeli açıkça ilan etmişti. Melih Gökçek de bu ülkeye ve özellikle Ankara’ya 25 yıl hizmet etmiş bir siyasetçidir. Eğer aday olursa kabulümüzdür, olmasa da saygıyla karşılanır. Sadece Gökçek değil Türkiye’de siyaset yapmak isteyen herkese açık MHP’nin kapısı. AK Parti bu ülkede bizim asla siyasi düşman olarak görmek istemediğimiz bir hareket. AK Parti’de siyaset yapan insanlar bu ülkeye hizmet etme aşkıyla dolu olduğuna inandığımız insanlar. Yanlış yaptıklarında yanlışlarını acımasızca eleştirdiğimiz insanlar. AK Parti veya CHP’li olması MHP’nin kapısının kapalı olduğu anlamına gelemez.” diye konuştu.

AK PARTİ’Lİ ÖZHASEKİ, MALİH GÖKÇEK İLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Melih Gökçek ile görüştüm. ‘Bana yapılmış resmi bir teklif yok. Ben AK Parti’liyim’ dedi. Melih bey Ankara’da başarılı işlere imza atmıştır” açıklamasında bulundu.

Kaynak:AA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum