‘Mazbata Online’ oyununa TBMM’den engel!

1555061232553-ekran-resmi-2019-04-12-12.25.jpeg

İstanbul Belediye Başkanlığı (İBB) seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar sürerken, ‘Mazbata Online’ isimli bir oyun yayınlandı. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sonuçlarına göre seçimi kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yer aldığı oyun, 24 saat içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) internet ağında engellendi.

Ekrem İmamoğlu’nun animasyonunun yer aldığı oyunda, oy farkı sürekli azalırken aynı zamanda İstanbul’un ilçe sayısı olan 39 sandığa ulaşarak mazbatayı alması hedefleniyor. Oyunun açıklama kısmında ise “Arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz. Oyunumuzda amaç, İmamoğlu’nun bütün 39 İstanbul ilçesinin sandıklarını toplamasını sağlamak. Bunun için ister ekranda bulunan Joystick ve Ateş tuşunu kullanın, isterseniz de klavyenizle oynayın” ifadeleri yer alıyor. Oyun esnasında, kullanıcılara Ekrem İmamoğlu’nun seçim sonuçlarına ilişkin konuşmaları da eşlik ediyor. ‘Mazbata Online’ oyununda mazbatayı aldığında İzmir Marşı çalıyor.

Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın aktardığına göre söz konusu oyun, TBMM’nin internet ağında engellendi. Engelleme kararının 24 saat gibi kısa bir sürede alınması dikkati çekti.

Öte yandan, TBMM’nin internet ağında, oyun siteleri de dahil olmak üzere çok sayıda internet sitesine erişim engeli olduğu öğrenildi.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum