Mansur Yavaş’tan açıklama: “Haram yemedim, yedirmem”

mansur-yavas-aa_16_9_1555235213.jpg

Yavaş, 13 Nisan günü yaşanan belediye şirketlerinin denetim yetkisinin Meclis’e devredilmesi tartışması üzerine dün şu açıklamayı yaptı:

HARAMA MEYLEDERSE KARŞIMA DİKİLİN

“Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra da ne haram yemenin ne de haram yedirmenin riskine dahi girecek değilim. Olur da belediyede göreve getirdiğim arkadaşım harama meyleder, sizler de karşıma dikilmezseniz 5 buçuk milyon hemşehrimize hem bu dünyada hem de ahirette hesap vermek zorunda kalırsınız. Her şeyin kayıt altına alındığı bilişim çağındayız. Bu kayıtları 100 yıl sonra gelecek olan torunlarımız bile okuyabilecek durumda. O yüzden yapılan iyi ve kötü ne varsa, tarihe miras kalacak.”

O YETKİ HEP BAŞKANDA: AKP-MHP grubunun verdiği önerge ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının yetkisi Meclis’e verilmek istendi. Böylece belediyeye bağlı şirketlerin yönetim kurulları ve denetlenmesiyle ilgili yıllardır başkanda olan yetki alınmak istendi.

‘İŞÇİLERİ KORUMAK İSTEDİK’ SAVUNMASI: AKP Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mümin Altunışık, işleme konulmayan önergeyi “Bu önergeyle belediyeden atılması düşünülen işçileri de korumak istedik” diye savundu.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum