Manisa’da Suriyeli mültecilere yardım

manisada-suriyeli-multecilere-yardim_653e489.jpg

Nermin UÇTU/MANİSA, (DHA)- MANİSA’daki Suriyeli mülteciler için Türk Kızılayı ve Kızılhaç tarafından başlatılan ‘Kentli Mültecileri Destekleme Projesi’ kapsamında 3 bin 500 koli insani yardım malzemesi dağıtıldı.
Türk Kızılayı ve Kızılhaç tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan 35 milyon liralık yardım kampanyası kapsamında 3 bin 500 koli insanı yardım malzemesi Şehzadeler Belediyesi, Türk Kızılayı ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) işbirliğiyle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Şehzadeler Belediyesi şantiyesinde mültecilere yardımlar, İHH Manisa Başkanı Necmettin Okumuş, Türk Kızılayı görevlisi Semih Paslı tarafından teslim edildi.
Ülkenin birçok yerinde kurum olarak mültecilere yardım ettiklerini belirten Kızılay Manisa sorumlusu Semih Paslı, "Türk Kızılayı tarafından yürütülen Suriyeli ailelerin desteklenmesi projesi kapsamında Suriyeli ailelerin yoğun olarak yaşadığı illerde yardımlar devam ederken, diğer illerimizde de çalışmalar yapılıyor. Projemizin amacı 125 bin Suriyeliye ulaşmaktır. İhtiyaç sahiplerine gıda, hijyen, bebek malzemeleri ve battaniye gibi insani yardım malzemeleri dağıtıyoruz" dedi.
Türkiye’nin savaş mağdurlarına her zaman destek olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir ise "Manisa’mızda da yaklaşık olarak 500 mülteci aile bulunmakta. Biz belediyeler olarak, İHH olarak savaş mağduru kardeşlerimize ne kadar yardım etmeye çalışsak da belli noktalardan sonra tıkanma yaşıyoruz. Bu nokta da Türk Kızılayı’nın öncülüğünde burada yaklaşık 3 bin 500 koli yardım gerçekleştirmiş olacağız. Bu yardım malzemelerinin de çok çeşitli olması bu anlamda bugüne kadar yapılmış olan en iyi yardımdır" diye konuştu.
İHH Manisa Şube Başkanı Necmettin Okumuş ise 500 aileye 3 bin 500 kolinin ailelere ulaştırılması için destek olacaklarını söyledi.
Konuşmaların ardından ihtiyaç sahibi Suriyeli mültecilerin kayıtları alınarak yardımlar dağıtıldı.

FOTOĞRAF

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum