KYK'da kalan öğrencilerden Halep'e yardım

KAYSERİ (AA) – Kredi Yurtlar Kurumunun (KYK) Kayseri’deki yurtlarında kalan öğrencilerin topladığı ihtiyaç malzemelerini Haleplilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

KYK’nın Kayseri’de bulunan 8 yurdunda kalan 6 bin öğrencinin, “Halep bizdir, Halep bizdendir, Halep bizimledir” yardım kampanyasında topladıkları malzemeler, düzenlenen törenle Haleplilere gönderildi.

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren KYK İl Müdürü Sakin Terzi, öğrenciler ile gurur duyduğunu söyledi.

Terzi, “Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ve Kızılayın ortak programı olarak yurtlarımızda kalan öğrencilerimizde bir farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz ‘Halep bizdir, Halep bizdendir, Halep bizimledir’ yardım kampanyası adı altında yurtlarımızda kalan öğrenciler önce kendi imkanları ile cep harçlıklarından biriktirdikleri paralarla daha sonra da bir komitede grup olup Kayserili hayırseverlere giderek yapmış oldukları yardımlarla beraber 25 ton civarında malzemeyi 1 TIR ile beraber Halep’li kardeşlerimize göndermek için yola çıkacaktır. Ben buradan öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Terzi ayrıca,”Allah, Kur’an-ı Kerim’de erdemli insanlardan bahsederken darlık ve bollukta bulunan insanlardan bahsediyor ve onları 1. sıraya koyuyor. Beni öğrencilerimde dar zamanlarda ellerinden gelen yardımı yapmışlar ve bir farkındalık oluşturmuşlardır. Peygamber efendimizin ‘Doğu’daki Müslüman birinin ayağına diken battığında, Batı’daki Müslüman onun acısını çekmiyorsa gerçek manada inanmış değildir’ hadisini de rehber edinerek bu yardımları yapmışlardır.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum