Kütahya'da “Orköy Projesi” çalışmaları

kutahyada-orkoy-projesi-calismalari_0b002bc.jpg

KÜTAHYA (AA) – Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yürütülen “Orköy Projesi” kapsamında Kütahya’da 2016 yılında, 4 milyon 762 bin lira kredi verildiğini bildirdi.

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, orman köylerinin sosyo-ekonomik kalkınmasının hedeflendiği “Orköy Projesi” ile 2016 yılında pek çok ailenin yüzünün güldüğünü belirtti.

İş olanağı sunan projenin geçen yıl Kütahya uygulamasında vatandaşlara 4 milyon 762 bin lira kredi verildiğini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti:

“Coğrafi şartları göz önüne alarak uygun projeleri hayata geçiren bakanlığımız, 146 aileye süt sığırcılığı, 5 aileye besi sığırcılığı, 24 aileye süt koyunculuğu, 17 aileye dış cephe-kalorifer sistemi ve 8 aileye adaçayı üretimi kredisi olmak üzere 2016 yılında 200 aileye kredi desteği sağladı.”

Eroğlu, projelerin çeşitlenerek devam edeceğini dile getirerek, “Süt sığırcılığı, besi sığırcılığı, süt koyunculuğu kredileri ile vatandaşlarımıza ekonomik katkı sağlamanın yanı sıra ormanlar üzerindeki baskının azalmasını da katkı veriyoruz. Hem tabiatımız hem de vatandaşlarımız rahat bir nefes alıyor.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum