KKTC’li Bakanlardan Ankara’ya çıkarma

kibris_bakan.jpg

KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ile Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya ziyaret gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Hafta boyunca Ankara’da yoğun temaslarda bulunacak KKTC’li Bakanlardan, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile yarın toplantıda bir araya gelecek. Erkut Şahali, bu toplantının ardından ise Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile görüşecek. KKTC Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise hafta içi bir araya gelecek. Perşembe günü KKTC Maliye Bakanı Serdar Denktaş ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın temasları Ankara’da sürecek.

Denktaş, ilk olarak mevkidaşı Maliye Bakanı Naci Ağbal ile toplantı gerçekleştirecek, ardından öğle yemeği ile birlikte görüşme devam edecek. Denktaş, öğle yemeği sonrasında ise iki Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve Mehmet Şimşek ile toplantı gerçekleştirilecek.

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da, aynı gün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile bir toplantıda görüşmeler sağlayacak.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum