Kızılay'dan İdlib yetimhanelerine yardım

kizilaydan-idlib-yetimhanelerine-yardim_527feaf.jpg

İSTANBUL (AA) – Suriye’nin İdlib kentinde yaşayan halka yardımlarını sürdüren Kızılay, bölgede bulunan yetimhanelere gıda kolisi, süt ve bisküvi dağıttı.

Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre, Suriye’de çatışmaların başladığı günden itibaren insani yardım çalışmaları yürüten Kızılay, Anneler Günü dolayısıyla Suriyeli yetimleri ziyaret etti.

Özellikle kadın, çocuk ve yaşlıların barındığı yetimhanelerdeki Suriyelilere yardım elini uzatan Kızılay, gıda kolisi, süt ve bisküvi kolileri dağıttı.

Alriyahalmursale, Nabiulhayr, Beyan, Muşrif, Hz. Ayşe Müminlerin Annesi ve Hamed El Ammar yetimhanelerindeki çocuklar, Kızılay yetkililerinin dağıttığı süt ve bisküvileri sevinçle karşıladı.

Yardım malzemelerinin dağıtımı sırasında Dar Hassen Bölgesi’nde bin kalıcı konutun yapılacağı arsayı da inceleyen Kızılay ekipleri, İdlib’e mülteci akınının sürdüğünü belirtti.

En son Şam’ın Barze bölgesinden, aralarında özellikle kadın ve çocukların bulunduğu yaklaşık bin mültecinin daha İdlib’e geldiğini kaydeden Kızılay yetkilileri, bu kişilerin acil insani ihtiyaçlarını karşıladı.

Muhabir: İzzet Taşkıran

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum