Kırklareli'de emekli maaşı bağlama süresi kısaldı

emekli-maas-baglama-suresi-kisaldi_14004c9.jpg

KIRKLARELİ (AA) – Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Tahsin Halcı, emekli maaşı bağlama süresini kısalttıklarını bildirdi.

Halcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını söyledi.

Emeklilik için başvuruda bulunan vatandaşların 10 gün içerisinde işlemlerinin tamamlandığını ifade eden Halcı, işlemlerin yapıldığı ayı takip eden ilk ayda da maaşlarını almaya başladığını belirtti.

SGK’nın vatandaşlara hizmet odaklı bir kurum olduğunu ve önceki yıllarda 21 gün olan maaş bağlama süresini, vatandaş memnuniyetini esas alarak kısalttıklarını vurgulayan Halcı, şunları kaydetti:

“Kurumumuzda norm kadrosu yüksek, çalışan sayımız düşük olsa da çalışmalarımızı aksatmadan en iyi şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlara hizmet odaklı bir kurumuz. Dolayısıyla vatandaşların memnuniyeti bizler için çok önemlidir. Bu bağlamda emekli maaşı bağlama süresini kısalttık. Kuruma dilekçe verilmesinin ardından işlemleri 10 gün içerisinde tamamlayarak vatandaşların emekli maaşlarını bağlıyoruz. Emekli maaşı bağlanan vatandaşlarımız takip eden ay maaşını almaya başlıyor. Bu da vatandaşlarımızın çok memnun ediyor.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum