Kılıçdaroğlu İngiltere’ye gidiyor

image513.jpeg

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin 18 maddeden oluşan "Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi" kabul edilerek yasalaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin grup toplantısında konuştu. FOTOGRAF: NECATI SAVAS/CUMHURIYET GAZETESI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın yaptığı yazılı açıklamaya  göre,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık’ta başlayacak Londra ziyareti kapsamında Birleşik  Krallık Avrupa ve Amerika’dan Sorumlu Devlet Bakanı Alan Duncan ve İngiliz İşçi  Partisi Lideri Jeremy Corbyn ile bir araya gelecek.

Chatham House ve Democratic Progress Institute düşünce kuruluşlarında  konuşacak Kılıçdaroğlu, Birleşik Krallık’taki Türk ve yabancı iş çevrelerinin  temsilcileriyle ayrı ayrı toplantılara katılacak, Türk  vatandaşlarla buluşacak.

Ziyaret kapsamındaki görüşmelerde, Türkiye-Birleşik Krallık  ilişkileri, Avrupa Birliği ve Ortadoğu başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası  konular ele alınacak.

Kılıçdaroğlu’na ziyaretinde, Genel Başkan Yardımcıları Öztürk Yılmaz  ve Aykut Erdoğdu ile milletvekilleri İlhan Kesici, Selin Sayek Böke, Faik Öztrak  ve Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç’ın yer alacağı heyet eşlik edecek.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, temasların  ardından 9 Aralık’ta Türkiye’ye dönecek.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum