Kılıçdaroğlu: “CHP Suriyelileri geri gönderecek olan partidir”

1035209609.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

— Bir yarayı saracağız, kimsenin burnu kanamadan, bunun yapılması Suriye için de Türkiye için de Avrupa barışı için de çok önemlidir. Suriyelileri memleketlerine gönderecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

— Sağlıkta şiddet giderek artıyor. 83 yıllık cumhuriyette 1 hekim şiddet nedeniyle hayatını kaybetti. Ancak 16 yılda şiddet nedeniyde hayatını kaybeden hekim syaısı 16. Şiddet vakası ise 23012-2018 arası 6 bin 385.

— Tüm partilerin genel başkanlarına sesleniyorum. Sağlıkta şiddete son vermek için el birliği yapalım.

— Bir belge önüme geliince onu hemen imzalamam. Sonuna kadar bakarım. Belki sahtedir. Benim huyum, ahlakım, inancım, topluma saygım böyle. Bir tane belge olsa gene neyse. Bakın, Gazi Üniversitesi örneği vermiştim, belgelerini göstermiştim. Ordu Devlet Hastanesi. Belgesi burada. ‘Aciliyet gerektiren kalp damar ameliyatlarını yapmayın’ diyor. Şimdi ben sormak sitiyorum kim yalan söylüyor? Ben Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren vatandaşlarıma sormak istiyorum, kim yalan söylüyor? O zaman bu belgenin altına imza atanları görevden alın. Erdoğan’a yalan söylemek yakışıyor ama o makama yakışmıyor. Çünkü Erdoğan için yalan söylemek kahvaltı yapmak gibi bir şey.

— Gizli tanığın kodu Dua. Gitmiş ihbar etmiş, içeri aldılar. Gizli tanık rezaleti yaşadık.

Konuşmaları canlı takip etmek için:

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum