Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinde detaylar ortaya çıktı

kemal-kilicdaroglu-meral-aksener.jpg

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, dün CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki görüşmenin ayrıntılarını aktardı.

Dicle Canova, şu ifadeleri kullandı: Bu işbirliğinin Türkiye genelinde değil, bazı büyükşehirlerde yapılması yönünde bilgi edindik. Büyükşehirlerde iki parti ayrı ayrı seçime girerlerse kazanamayacakları, işbirliği içinde hareket ederlerse sonuç alabileceklerini ifade ediliyor. İki parti büyükşehirler için yeni anketler yapacak. Ardından heyetler bir araya gelecek, teknik çalışmalara öyle geçilecek. İYİ Parti cephesine göre kısa sürede teknik görüşmelere geçilecek. İYİ Parti’ye göre 13-14 büyükşehirde güç birliğine gidilirse sonuç alınabilecek. İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Adana; bunlar arasında sıralanıyor.

Ankara zor denklem, Mansur Yavaş’ın açıklamaları iki lideri de kırdı

En zor denklem iki parti arasında Ankara olacak. Meral Akşener İyi Parti’de olmasını istiyor. Dünkü görüşmede doğrudan Mansur Yavaş ismi üzerinden mesaj verilmediği belirtiliyor. Ama Mansur Yaıvaş’ın son yaptığı açıklamalar her iki lideri de incitti ifadesi kullanılıyor.

Dolayısıyla artık Mansur Yavaş isminin Ankara’da ikinci, üçüncü, dördüncü planda olduğunun altı çiziliyor.

Yani bir başka isim üzerinden de iki parti işbirliğine gidebilecek.

CHP de Ankara için artık özel bir çalışma yapıyor. Kimi istiyor Ankaralı, bunu araştırıyor.

Bambaşka bir isimle ortaya çıkabileciği ifade ediliyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum