Kılıçdaroğlu: “AKP iktidarı işsizlik demektedir”

52168_814x458.jpg

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

-EYT KONUSU

Çok açık olur diyorlar, sen iktidarsın, ortaya çıkardığın açık her yıl artıyor. Çık önce bu millete sosyal güvenlik kurumunu nasıl batırdığını anlat. biz EYT’lilerin sorunlarını takip etmeye devam edeceğiz.

-KAŞIKÇI

5 Ekim, dünya medyası yazıyor içeride öldürüldü diye. MBS, Bloomberg’e açıklama yapıyor, Başkonsolosluk’ta Türkiye’nin arama yapmasına izin verilebilir. Peki arama ne zaman oluyor? 10 gün sonra.

Neden arama için 10 gün beklediniz kim size talimat verdi 10 gün bekleyin diye? Bunun cevabını bekliyoruz. Konsolos Suudi Arabistan’a giderken neden müdahale edilmedi? Dokunulmazlığı var diyorlar, hikaye… Ülkeyi haysiyet içinde yöneteceksin, ülkeyi onurunu koruyarak yöneteceksin.

Cemal Kaşıkçı’yı öldürmek amacıyla Suudi Arabistan’dan ekip geliyor, Kaşıkçı öldürülüyor, dünya medyasına yansıyor, öldürenlerin tamamı elini kolunu sallayarak Türkiye’den ayrılıyor. Cinayeti işledikleri düşünen 15 kişilik timden 13 kişi özel jetlerle Suudi Arabistan’a gittiler diyor Erdoğan. Katiller herkesin gözünün önünde Türkiye’de özel uçaklara binip gittiler. Türkiye Devleti bir çadır devletine dönmüştür.

81 milyonun vicdanı adına sorduğum sorulara cevap istiyorum. İşin ucunda para olunca katilleri serbest bıraktılar. Bu Türkiye Cumhuriyeti devletinin onuruyla, haysiyetiyle oynamaktır.

Siz hala kandırılıyorsunuz farkında mısınız? FETÖ kandırdı, PKK kandırdı… Yaptığın her şey yanlış.

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELERİN DURUMU

Tek adam rejiminde üniversiteler bilgi üretmez noktaya geldiler. Devleti yönetenlerin yalan söylemeye hakları yoktur. Erdoğan 13 Ekim’de, “Türk üniversitelerinin tarihlerinin en güçlü, en özgür, en bağımsız dönemini yaşadığını biliyoruz” diyor. Zaytung haberi değil bu.

Bugün cezaevinde olan akademisyenler varsa, sen nasıl benim ülkemde üniversiteler özerktir diyebiliyorsun? Alay konusu olursun.

Hak arayan işçiler hapiste, avukatlar hapiste, akademisyenler hapiste… Nasıl özerktir diyebiliriz üniversiteler?

“AKP İKTİDARI İŞSİZLİK DEMEKTİR…”

Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. AKP iktidarı yoksulluk demektir, pahalılık demektir, işsizlik demektir, israf demektir, tefecilere hizmet eden iktidar demektir.

EKONOMİNİN DURUMU

158 milyar dolar yurtdışındaki tefecilere ödedikleri faiz. O parayla yeni bir ülke kurardınız! Ne kadar bilgi gizliyorlarsa hepsini kamuya açıklayacağız. Para bulamadılar, satacak bir şey kalmadı, borçlanıyorlar… Bu faiz bana yetmez diyor tefeci. Önce Merkez Bankası 3 kat faiz artırdı. Sonra 5 yıllık devlet tahvili faizini de artırdılar. Damat son derece memnun…  AKP iktidar bir grup tefeciye hizmet eden iktidardır, herkesin bunu bilmesi lazım!

Seçimden önce “Bu kardeşinize yetkiyi verin, faizle nasıl uğraşılıyor göreceksiniz” dedi.  Seçimden sonra “Emret tefeci kardeşim” diyor! Türkiye’nin yakasını tefecilere kaptırdılar. Biz milletimizi ezdirmeyiz.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez yem fiyatları, süt fiyatlarının üstünde. Ameliyatlar doğru düzgün yapılamıyor, ameliyat eldivenleri bile yok. Memleketi bu hale getirdiler. Önemli olan saray ve beslemeleri değil. Önemli olan ülkemizde insanlarımızın huzur içinde yaşaması. Biz bu sözü CHP olarak veriyoruz.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum