Karısını öldürdü, ‘Hayvanlığım tuttu’ dedi

karisini-olduren-83-yasindaki-adam-hayvanligim-tuttufSWkjaZMxEWHYmLBRPWYFQ.jpg

İstanbul Sarıyer’de iki ay önce 76 yaşındaki eşi Esme Aksakal’ı 4 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hakkında dava açılan 83 yaşındaki sanık Bilal Aksakal’ın yargılanmasına başlandı.

Duruşmada ağlayarak ifade veren sanık Aksakal, “O an hayvanlığım tuttu, sanki içimde robot varmış gibiydi, bıçağı alıp tek hamle yaptım, sapladım” dedi.

“HAYVANLIĞIM TUTTU”

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık Bilal Aksakal tutuklu olarak getirildi. Duruşmada maktul eş Esme Aksakal’ın ablası Sabire Alaca ve kardeşi Saadet Olcay da şikayetçi olarak hazır bulundu. Eşiyle Almanya’da yaşadıklarını Türkiye’ye gelip gittiklerini anlatan sanık Bilal Aksakal, savunmasında eşinin bir kişiyle mesajlaştığı iddiasında bulundu. Eşinin Çanakkale’ye gitmek istediğini de söyleyen Aksakal, aralarında çıkan tartışma sonucu bıçakladığını anlatırken, “O an hayvanlığım tuttu, sanki içimde robot varmış gibiydi, bıçağı alıp tek hamle yaptım, sapladım” dedi.

Daha sonra söz verilen maktul Esme Aksakal’ın kız kardeşi Saadet Olcay da, “Eniştem Bilal Aksakal ile ablam Esme arasında geçimsizlik vardı. Ablam şiddet görüyordu” dedi. Ablasının kendisine, sosyal medyada yazışmalar yaptığını belirterek, ‘Bu yaştan sonra rahat etmek istiyorum, yeteri kadar çektim. Boşanmak istiyorum, gidip kendisine de söyleyeceğim’ dediğini de söyleyen Saadet Olcay, “Şikayetçiyim” dedi.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Telefon kayıtlarının ve mesaj dökümlerinin incelenmesine karar veren mahkeme heyeti, sanık Bilal Aksakal’ın tutukluğunun devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Kaynak:DHA

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum