Karamollaoğlu: Mesele Camii meselesi değil…

1552491788076-karamollaoglu-2.jpg

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca Cami hakkında “İstanbul’da Çamlıca’nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Bir kere doldursunlar ellerini öperim. ‘Şu ihtişama bak ya, nereden nereye geldik Türkiye olarak’ derseniz, işte hapı yuttuğumuzun resmidir bu'”  sözlerinin AKP’ye “dert” olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca camisi için kullandığı ifadelerin “cami karşıtıymış gibi” bir algı yaratılmakta kullanıldığını söyledi.Karamollaoğlu, “Son günlerde Çamlıca Camii hakkındaki bir yorumum AKP’ye dert oldu, bizim gayemiz sadece bir ikaz yapmaktı,” diye başladığı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir”

“Mesele Camii meselesi değil, gösteriş merakıyla israfın İslam’a hizmet diye takdim edilmesidir. Hal böyleyken bir de camii karşıtıymışız gibi bir algı oluşturma çabası var. Bu arkadaşların her türlü algıyı oluşturma becerisi var, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Fakat algılarla artık bu gemi daha fazla yürümüyor, bunu da kendileri çok iyi biliyor. Bizim ne söylediğimizi çok iyi anlıyorlar ama, söylediğimiz hakikatler işlerine gelmiyor. Gösterişin ibadetin özüne aykırı olduğunu Müslümanlar çok iyi bilir. Asıl itibar; ahlakımızadır, adaletimizedir. Ahlakımızla, adaletimizle gösteremediğimiz inancımızı, çok büyük mabetler inşa ederek nasıl gösterebiliriz? İnsanı yüceltmeliyiz, duvarları değil.”

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum