Kağıthane'den Haleplilere yardım

İSTANBUL (AA) – Türkiye Diyanet Vakfı, Kağıthane Kaymakamlığı, Kağıthane Belediyesi ve Müftülüğünün ortak kampanyasıyla toplanan yardım Haleplilere gönderildi.

Yardım tırının yola çıkışı dolayısıyla Ebu Hureyre Camisi önündeki törende konuşan Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, kampanyaya destek olan Kağıthane Kaymakamlığı ve Kağıthane Belediyesine teşekkür etti.

Sadece Müslümanların değil her dinden yardıma muhtaç insanların yardımına koştuklarını aktaran Haliloğlu, “Din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, yardıma muhtaç kim varsa biz Allah’a şükür ülke olarak daima yanlarındayız.” dedi.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise Suriye’deki iç savaşın bir an önce sona ermesini dilediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Maalesef bazı dış güçler, Ortadoğu’daki ülkeleri parçalayarak daha kolay yönetebilme derdindeler. Türkiye olarak bizim de bu tehdide karşı tedbirli olmamız gerekiyor. 15 Temmuz ile birlikte bu millet bir olmayı daha da fazla öğrendi ve benimsedi. Yine bir olarak, birlik olarak tüm bu sorunların üstesinden geleceğimizi ümit ediyorum. Halep’e gönderilmek üzere elinden gelen her türlü yardımı yapan ve daima oradaki insanların yanında olan vatandaşlarımızın yaptığı yardımları Allah kabul etsin.”

Konuşmaların ardından giyim, gıda malzemesi ve battaniyelerin bulunduğu tır törenle uğurlandı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum