Kadınlar, şüpheli şekilde ‘ölen’ Rabia Naz davasının aydınlatılmasını istedi: Adalet biziz, susmayacağız!

1555161930528-kadinlar-adalet-istedi.jpg

Kadın Meclisleri Türkiye’nin pek çok ilinde düzenlediği eylemlerle hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın şüpheli ölümünün aydınlatılmasını ve adalet sağlanmasını istedi. Rabia Naz için adalet isteyen kadınlar, “Adalet biziz susmayacağız” dedi.

İskenderun Kadın Platformu, Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlatılmasını istedi. Ulu Cami önünde yapılan açıklamada konuşan İskenderun Kadın Platformu Sözcüsü Muhsine Taşan, Adli Tıp Kurumu (ATK) raporu ile Rabia Vatan’ın ölüm nedeninin yüksek düşme değil de “bedensel travma” olduğunun ispatlandığını belirtti.

Eski AKP belediye başkanının yeğenin Rabia’ya arabayla çarptığını ve şüpheli konumunda olduğuna değinen Taşan, olayın üstünün örtülmeye çalışılarak üstünün örtülmeye çalışıldığını kaydetti. Rabia için adalet istediklerini vurgulayan Taşan, etkinlik soruşturma yapılmasını isteyerek, “Adalet biziz susmayacağız” dedi.

Rabia Naz’ın memeleketi Giresun Eynesil’de, Bolu, Düzce, Sakarya, Kütahya, Çorum, Malatya gibi ülkenin birçok kentinde Kadın Meclisleri çağrısıyla bir araya gelen kadınlar da Rabia Naz için adalet çağrısında bulundu.

Öte yandan Hakimler ve Savcılar Kurulu Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin 1 yıl sonra “müfettiş incelemesi” başlattı. (EKMEK VE GÜL)

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum