İzmir’in Dikili ilçesinde orman yangını

1565188542214-aw-773539-11.jpg

MUĞLA'NIN BODRUM İLÇESİ MUMCULAR MAHALLESİ'NDE ÇIKAN ORMAN YANGININDA ALEVLER KÖYLERE ULAŞTI. RÜZGARIN ETKİSİYLE HIZLA BÜYÜYEN YANGINA HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE SÜRÜYOR. (EREN AYHAN - TUBA AYHAN/MUĞLA-İHA) Muğla'nın Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesi'nde çıkan orman yangınında alevler köylere ulaştı. Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

İzmir’in Dikili ilçesinde, Botanik Bahçesi’nin batı tarafında bulunan zeytinlik ve çamlık alanda yangın çıktı. Yangına çok sayıda ekip müdahale edildi.

Yangın, gece saatlerinde İsmetpaşa Mahallesi’nde zeytinlik ve çamlık alanda çıktı. Alevler metrelerce yükselirken, yayılan dumanlar ilçeyi kapladı. Alevleri görenler durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü ile başta Dikili olmak üzere yakın ilçelerden çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangının kontrol altına alınması için ekiplerin çalışmaları sürüyor. Yangının, yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle çevredeki vatandaşlar panik yaşadı.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum