İYİ Parti’de yeni 54 il başkanı atandı

iyi-parti.jpg

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, başlattıkları yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında, 54 il başkanının atamasının Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri doğrultusunda gerçekleştirildiğini bildirdi.

Koray Aydın tarafından yapılan yazılı açıklamada, Akşener başkanlığında toplanan İYİ Parti Başkanlık Divanının, 30 Ağustos’ta il yönetimlerinin istifası için tavsiye kararı aldığını hatırlattı.

Bu kapsam doğrultusunda, il yönetimlerinin istifalarını gerçekleştirdiğini vurgulayan Koray Aydın, “Yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Meral Akşener’in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş, istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle, sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır.” açıklamalarında bulundu.

Diğer illerin de atama süreçlerinin tamamlanma aşamasında olduğuna açıklayan Koray Aydın, atanan il başkanlarının aynı hızla yönetimlerini oluşturacaklarını ve bu sayede de mahalli idareler seçimleri öncesinde yenilenmiş, zinde, istekli, arzulu, çalışkan, güçlü ve başarıya endeksli bir teşkilat yapısı inşa edileceğinin altını çizdi.

İYİ Parti içerisinde herhangi bir yaprak dökümünün yaşanmadığını, tam tersine yeni fidanların yeşerdiğini belirten Aydın, partilerinin yenilenmiş teşkilatı, iddialı adayları ve zengin kadrosuyla mahalli idareler seçimlerin yükselen partisi olacağını savundu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum