İttifak bozuldu, HDP teklifte bulundu: “Gelin masaya oturalım”

sezai-temelli-hdp-depophotos_16154166_16_9_1540296720-880x495-1.jpg

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli “Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit bitmeden barış konusunda adım atmak mümkün değil. Şimdi bir kez daha dile getiriyoruz. Gelin masaya oturalım. Muhatabı bellidir. Başka muhataplar arayarak bu sorunu çözemezsiniz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhuriyet’in aktardığına göre; Temelli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Çok yakında bu kayyumları süpürüp atacağız. Zaten birbirlerine düştüler. Bunları faşizmin çöplüğüne süpüreceğiz. Geldiğiniz nokta budur. Halktan kopuk pazarlıklarla bu halkın sorunlarına çözüm üretemezsiniz. Türkiye’ye barış da gelecek, demokrasi de gelecek. Türkiye’ye barış HDP ile gelecek.

MUHTARLARIN GÖREVDEN ALINMASI

Geçen hafta 259 muhtar görevinden alındı. Hangi muhtarlar alındı. Kürt muhtarlar alındı. Barış için direnen muhtarları alıyorlar. Bu anlayış bölücüdür, nefret suçudur. Bunlar insanlar birbirlerine düşman olsun diye çabalıyorlar.

“MÜFTÜLERE ‘GÜNEYDOĞU’YU BOŞ BIRAKMAYIN’ DİYOR”

Müftülere diyor ki, “Doğu’yu ve Güneydoğu’yu boş bırakmayın”. Niye buralarda müftü yok mu? Yani onlar anadilinde ibadet etmesin. Yani onların kimliklerini yok sayalım. Onlara inat biz de parti olarak ibadetimizi anadilimizde yapacağız.

“SEN BUNU DİYARBAKIR’DA SÖYLEYEBİLİYOR MUSUN?”

Erdoğan Moldova’ya gitmiş, Gagavuz Türklerine “Kültür ırkçılığına karşıyım” diyor. Sen bunu Diyarbakır’da söyleyebiliyor musun? Oraya hediye olarak TOMA götürüyor.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum