İTO üyeleri sandık başına gidiyor

ito.jpg

İstanbul Ticaret Odası’nda yer alan 400 bine yakın üyeyi temsil eden Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeliği seçimleri resmi olarak bugün başladı.

Bugün saat 09.00’da Yeşilköy’de yer alan İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayan Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeliği seçimlerine İstanbul iş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği belirtiliyor. Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeliği seçimlerinde İTO’nun 81 meslek komitesinin 603 üyesi seçilecek. Bu üyelerin 261’i Meclis Üyesi olacak. Toplam 154 sandıkta oy kullanma işleminin devam edildiği seçimler bugün saat 17.00’a kadar devam edecek.

Oran’dan üyelere çağrı

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, oda üyelerine seslendiği konuşmasında demokrasinin sağladığı en temel haklardan olan oy haklarını kullanmaları çağrısında bulundu.

Oran, “Bugün tarafsız, şeffaf ve kardeşlik ruhu içinde bir seçim gerçekleştireceğiz. Bunun için her türlü tedbiri aldık. Seçimlerimizin İTO’nun 136 yıllık kurumsal kimliğine yakışır şekilde, dirlik ve birlik içindeki yürüyüşümüz için bir adım olmasını diliyorum. Tüm üyelerimizi sandık başına çağırıyorum.” dedi.

Yeni başkan 14 Nisan’da belli olacak

Sonuçların kesinleşmesinin ardından, bir sonraki aşama için ise seçim sandıkları 14 Nisan Cumartesi günü saat 13.00 ile 17.00 arasında kurulacak.

Bugünkü seçimim ardından mazbatalarını alacak olan Oda Meclis Üyeleri, İTO’nun gelecek 4 yılına yön verecek olan Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB delegelerini seçecek. Ardından yapılacak bir seçimin ardından da İTO Meclis Başkanı ve Meclis Başkanlık Divanı belirlenecek.

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum