İstanbul Barosu Başkanlığı’na ilk aday

baro.jpg

İstanbul Barosu’nun Ekim ayında yapılacak genel kurulu için seçim yarışı başladı. İlk başkan adayı Hasan Kılıç oldu.

Sözcü’den Fatma Vurgun’un haberine göre, mevcut Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ve eski Baro Başkanı Ümit Kocasakal döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olan Hasan Kılıç, başkan adaylığını İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

40 bin üyesiyle dünyanın en kalabalık baroları arasında gösterilen İstanbul Barosu’nun Ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan başkanlık seçimi için ilk aday belli oldu.

İstanbul Barosu’nun hali hazırdaki yönetim kurulu üyeliğini de sürdüren Avukat Hasan Kılıç İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlediği basın açıklamasıyla aday olduğunu duyurdu.

“EĞİLMEYEN, BÜKÜLMEYEN BİR BARO İÇİN ADAYIM”

Avukat Hasan Kılıç yaptığı açıklamada, “79 baro, 112 bin avukat, 25 bin stajyer avukat ve avukat bürolarında çalışanların tamamının köklü sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlar görmezden gelinmemelidir. Her sorunumuzla ilgili ayrıntılı çalışmalar ve yol haritaları hazırdır ve sunulacaktır. Enerjisi yüksek, direnci fazla, etkinliği düşmeyen, saygınlık içinde, eğilmeyen bükülmeyen bir baro gereklidir ve ben bunun için adayım” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum