İmamoğlu Maltepe mitinginde konuşuyor: “Ben sizlerin kalplerini kazanmayı yeğlerim”

1555848749133-imamoglu-1.jpg

Yerel seçimlerden 17 gün geçmesinin ardından mazbatasını alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç’ mitinginde konuşuyor. İmamoğlu’nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Ben seçimleri değil sizlerin kalplerini kazanmayı yeğlerim.

Siyaset anlayışını hep birlikte değiştirmek zorundayız. Bu şehre, bu ülkeye hep birlikte hakim kılmalıyız. Çözüm üretmeye, sonuç almaya devam edeceğim. 16 milyonluk şehrin her ferdine söz veriyorum. Ben bugün itibari ile işimize tüm İstanbullulara hizmet sorumluluğuma odaklanmış durumdayım. 17 gün boyunca yaşanan kısmen bugün yaşanmaya devam eden gelişmeler var. Milletimiz demokrasi sınavını sukunetle ve başarıyla geçmiştir.

Bu muhteşem milletin her anı mutlu olsun. Hiç kimse unutmasın bu ülkede millet ne derse o olur. Bu ülkede son sözü millet söyler. Bu 23 Nisan 1920’den bu güne son sözü hep millet söylemiştir.

Herkes bunu bilsin. Milletin sözünü içine sindirebilmelidir. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Milli ve dini bayramlarda ulaşım ücretsiz olacak. Ben İstanbul’a yeni bir başlangıç vaat ederek buraya geldim.

İstanbul’a yeni nesil siyaset anlayışı hakim olacak. Yeni nesil belediyecilik hakim olacak. Yeni nesil yurttaşlık hakim olacak.

Yeni nesil siyaset anlayışında ne anladığımı ortaya koydum. Vatandaşa karşı kibirle yaklaşan, saygısız siyasetçilerin devri kapanmıştır.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum