İmamoğlu: Çantaları görünce zannettim ki makam sahibi olan insanlar pılını pırtını topladı

880x495_cmsv2_d6f358c6-a6b4-5843-a7e2-2488175c0a05-3796450.jpg

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, Şişli’de halka seslendi. Bugün AKP heyetinin itiraz dilekçesini YSK’ya sunarken 3 valizle gelmesine ilişkin İmamoğlu, “Ben bugün ekranda çantaları görünce zannettim ki makam sahibi olan insanlar pılını pırtını topladı bir yere gidiyorlar. Meğerse o çantalarıyla itirazı götürüyormuş. Bu çantalarla beraber daha önce adliyeye gidenleri hatırlıyorsunuz. Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hazırlayan anlayışı hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o çantayı taşıyan kişiler aynı kafa…” diye konuştu.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

“İŞTE O ÇANTAYI TAŞIYAN KİŞİLER AYNI KAFA”

“Ben bugün ekranda çantaları görünce zannettim ki makam sahibi olan insanlar pılını pırtını topladı bir yere gidiyorlar. Meğerse o çantalarıyla itirazı götürüyormuş. Bu çantalarla beraber daha önce adliyeye gidenleri hatırlıyorsunuz. Vatanseverlerimizin canına mal olan o kumpası hazırlayan anlayışı hatırlıyorsunuz değil mi? İşte o çantayı taşıyan kişiler aynı kafa… Ama bu millet bu kumpasa gelmedi gelmeyecek. Ben kimsenin hakkını yemedim, 16 milyon insanın hakkını da yedirmeyeceğim.

“BU AKŞAM SAYIM BİTİYOR”

Bu çantalarla delil taşındı diyen insanlara diyorum ki akıl tutulması var herhalde sizde. Bu millete yazık etmeyin. Bu yerel seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi tarihinin belkide en değerli en önemli süreçlerinden bir tanesi. Bu akşam sayım bitiyor. Kanun gereği İstanbul İl Seçim Kurulu’nun tutanağımızı netleştirip ondan sonra 16 milyon insanımızın mazbatasını vermesi şarttır. Bakın sizin halkın iradesi sandığa yansımıştır. Bu ciddi meseleyi lütfen sayım biter bitmez halledin. Yetmez… Birde YSK’ya sesleniyorum. YSK’nın önünde olağanüstü itirazlar olabilir. Sürecin ilk gününden bugüne on binlerce insan İstanbul’da 16 milyon oya sahip çıkmıştır. Her birine teşekkür ediyorum.

“BİR AN ÖNCE HER BİRİNİZLE SARAÇHANE’DE BULUŞMAK İSTİYORUM”

İğne deliği kadar bir boşluğu yoktur bu sürecin. Seçimden önce, dünyanın en güvenilir seçim sistemi bizde diyenler… Seçimden önce, seçmen listesinden kimsenin şüphesi olmasın diyenler… Bugün şaibe naraları atıyor, bugün kumpaslar uydurmaya çalışıyor. Bugün yüzyılın medya iletişim rezilliğini yaratan Anadolu Ajansı ve onun gibilerini kullanarak kendilerine delil üretmeye çalışıyorlar. Bütün bu süreçten sonra YSK üyeleri lütfen gereğini yapın bir an önce bu olağanüstü itirazı netleştirin işimize bakalım. 16 milyon insan hizmet bekliyor. Şu güzel çocuklarımızla, gençlerle, kadınlarımızla her birinizle Saraçhane’de buluşmak istiyorum.

Kimse canınızı sıkamaz. Ben bu şehre hizmet etmeye geldim mi? (Evet sesleri) Dolayısıyla efendim neymiş öbürü onun yol arkadaşıymış. Yahu kardeşim ben bu şehre belediye başkanı seçildim mi? (Evet sesleri) Sayın cumhurbaşkanın da Ankara’da görevi var mı. Biz birbirimizin bu millet adına yol arkadaşıyız.”

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum