Hükümetten cam filmi açıklaması

392265.jpg
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bir haber kanalında gündeme dair açıklamalarda bulundu
Bozdağ, Türkiye’nin Trump’ın daha fazla silah verilmemesi yönündeki sözlerinin takipçisi olacağını belirtirken, YPG’ye verilen silahların da geri alınması gerektiğini söyledi.
Hükümet Sözcüsü, “Trump’ın ‘Silah vermeyeceğiz’ açıklaması son derece önemlidir, ama lafta kalırsa kıymeti yok. ABD’nin verdiği silahları toplaması gerekiyor, sözlerin takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.
“Bu delilleri size kim getirdi?”

Ayrıca Reza Zarrab davasına da değinen Bozdağ, Zarrab üzerinden Türkiye’ye operasyon yapıldığını dile getirerek, “ABD’de bu yargılamayı yapanlara soruyorum, sizin elinizde Rıza Sarraf’ı suçlayan doğru deliller var mı yok mu? Varsa bu delilleri size kim getirdi?” dedi.

“Zarrab ABD’ye gitti mi, götürüldü mü o da ayrı bir tartışma konusu” diyen Bozdağ, “Eğer bizim dediğimiz ifadenin altına imza atarsan hemen çıkarsın diye söylüyorlar. Eğer kabul etmezsen 35-40-150 yıl değişik şekillerde cezalarla tehdit ediliyor. Götürüldüğü konusunda kesin kanaatim yok. İhtimallerden birisi.” şeklinde konuştu.

OHAL Komisyonu çalışmaları hakkında da konuşan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Kurul Başkanımız açıklamasında bu ayın sonuna doğru ilk kararları çıkaracaklarını ifade ettiler. Kasım ayı sonu, aralık başı muhtemelen ilk kararlar verilmeye başlanacaktır” diye değerlendirmede bulundu.

Cam filminde af yok
Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında olan cam filmindeki yasakla alakalı açıklama yapan Bozdağ, cezalarla ilgili bir affın söz konusu olmadığını açıkladı.
Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum