Hobi olarak başladığı kurs iş sahibi yaptı

hobi-olarak-basladigi-kurs-is-sahibi-yapti_359ed49.jpg

ISPARTA (AA) – MURAT YOLCU – Isparta’da 52 yaşındaki emekli Gülten Kumtepe, hobi olarak üç yıl boyunca gittiği ev tekstili kursunun ardından, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle atölyesini kurdu.

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden 4 yıl önce emekli olan Gülten Kumtepe, vakit geçirmek ve yeni uğraş edinmek amacıyla Cengiz Topel Halk Eğitim Merkezine başvurdu.

Daha önce dikiş nakış bilgisi olduğundan ev tekstili kursuna başlayan Kumtepe, burada 3 yıl eğitim aldı. KOSGEB’in girişimcilere iş yeri açma konusunda destek sağladığını öğrenen Kumtepe, kurumun uygulamalı girişimcilik kursuna da katıldı.

Kursu başarıyla tamamlayan ve KOSGEB desteği almaya hak kazanan Kumtepe, 3 ay önce, evinin altını düzenleyerek iş yeri haline getirdi. Buradaki atölyesinde çalışmalarına başlayan Kumtepe, tekstilin önemli merkezleri arasında bulunan Denizli’den dahi sipariş almayı başardı.

Kumtepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ” Sipariş alarak çalışıyorum. Sıradan, piyasada satılan ürünler yerine, kendi tasarladığım ürünleri üretmeye çalışıyorum. Yola çıkarken de bunu hedeflemiştim.” şeklinde konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum