Hırsızlar güvenlik kamerasında

hirsizlar-guvenlik-kamerasinda_2e9a68c.jpg

 

Erhan TEKTEN – Özgür EREN / İSTANBUL (DHA) – POLİSİN hırsızlık operasyonu için girdiği evden yüklü miktarda uyuşturucu madde çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çok sayıda hırsızlık olayına karışan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Ekipler, teknik ve fiziki takibin ardından Eyüp Çırçır Mahallesi Necatibey Caddesi’nde tespit edilen adrese operasyon düzenledi. Operasyonda evde bulunan hırsızlık suçlarından 3 kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilen cezaevi firarisi ve 11 ayrı suçtan aranması olan Gürkan Obut ile hırsızlık ve uyuşturucu madde bulundurmadan 3 ayrı suç kaydı bulunan Mustafa Orak gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda, ruhsatsız tabanca ve 7 mermi, 3 bin 938 uyuşturucu hap ile 3 kilo 120 gram esrar ele geçirildi. Ayrıca adreste 2 çalıntı otomobil de bulundu.

4 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Obut ve Orak’ın gözaltına alınamasından sonra, yardım ve yataklık yaptıkları öne sürülen Hakan Elma ile Mehmet Süleyman Acun gözaltına alındı. Emniyette işlemleri sona eren şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nden çok sayıda hırsızlık olayına da karıştıkları belirlendi.

KAZANÇLARINI KATLIYORLAR

Şüphelilerin, birçok hırsızlık olayına karıştığı ve hırsızlıktan kazandıkları paraları uyuşturucu alıp satarak kazançlarını katladığı öğrenildi. Uyuşturucuyu genellikle yakın çevrelerine sattığı öğrenilen hırsızların, eylemlerinden önce de uyuşturucu hap kullandığı belirtildi.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Polis tarafından dağıtılan güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızların hırsızlık yapmak amacıyla geldikleri sebze ve meyve hali bölgesi göze çarpıyor. Halde işyerine giren hırsızların kasayı açması ve kaçışları görülüyor. Başka bir görüntüde ise hırsızların bir eve girerek evden aldıkları araç anahtarı ile aracı çalmaları görüntülere yansıyor.


(FOTOĞRAF)

 

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum