HDP Eş Genel Başkanı’ndan Savcıya: “Bu neyin şovu?”

1035617047.jpg

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı kararı ile önceki gün sabah saatlerinde düzenlenen operasyonlar kapsamında 183 adrese baskın yapılırken, hakkında arama ve yakalama kararı bulunan aralarında HDP ve gazetecilerin de bulunduğu 151 kişinden 121 kişi gözaltına alındı.

Önceki günden bu yana Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde bulunan 23 kişi, alınan ifadeleri ardından serbest bırakılırken, 8’i gazeteci 90’nı HDP’li 98 kişiden 23’ü de bu sabah emniyet müdürlüğündeki ifade işlemleri tamamlandıktan sonra Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edildi.

Operasyon ve gözaltılar ile ilgili Diyarbakır’da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli “Son günlerde devam eden operasyonlara gözaltı demek mümkün değil. Alışılagelmişin dışında bir operasyonla karşı karşıyayız. Hukuktan yasadan yana hiçbir kırıntı kalmamıştır. En vahşi yöntemlerle arkadaşlarımız gözaltına alındılar. Kapıyı çaldığınızda kapıyı açmaya hazır olan insanlar olmasına rağmen siz bütün kapıları kırarak gözaltına alıyorsunuz. Savcı, kapıları kırın talimatı vermiştir. Bu nasıl savcıdır? Bununla da yetinmemiştir, çocuklara kadar herkese şiddet uygulanmış, çocukların kafasına silah dayanmıştır. Neyin şovunu yapıyorsunuz?” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: Sputniknews

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum