Hava Kuvvetleri Komutanlığına yönelik FETÖ soruşturması

ESKİŞEHİR (AA) – Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Hava Kuvvetleri Komutanlığına yönelik Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, başkentteki ikametinde gözaltına alınan Eskişehir’de görevli bir yarbayın ofisinde ve bazı adreslerde arama yapıldı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla harekete geçen emniyet güçleri, hakkında gözaltı kararı bulunan 15 kişi için Ankara, Diyarbakır, Amasya ve Eskişehir’in de aralarında olduğu 8 ilde operasyon düzenledi.

Operasyonda, Eskişehir’de kurulu Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Komutanlığında görevli bir yarbay Ankara’daki evinde gözaltına alındı. Polis, yarbayın, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Komutanlığındaki ofisinde ve çeşitli adreslerde arama yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5’i sivil 15 kişi hakkında gözaltı kararı almıştı. İkisi yarbay, biri filo komutanı 10 asker gözaltına alınmıştı. Aranan 5 sivilin örgütte “abi” konumunda bulundukları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından sorumlu oldukları belirtilmişti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum