Haraç aldılar, dövdüler, serbest bırakıldılar

saldırı.jpg

İzmir’de iki kişi, haraç aldıkları işçiyi kendilerini savcılığa şikayet edince öldüresiye dövüp parasını gaspetti. İki zorba bu saldırıdan sonra da serbest bırakıldı.

DHA’nın haberine göre, İzmir’in Menderes ilçesinin Çamönü Mahallesi’nde oturan  31 yaşındaki Açıkgöz, işçi olarak çalıştığı Torbalı’daki soba fabrikasından evine dönerken İzzet Y. ve Yiğit Ö. tarafından yolu kesildi. Şüpheliler, Açıkgöz’den haraç istedi.

Can güvenliğinden endişe eden Açıkgöz, şüphelilerin istediği parayı vermek zorunda kaldı. İzzet Y. ve Yiğit Ö.’nün, bu olaydan sonra da sürekli kendisinin yolunu kesip para istediğini belirten Açıkgöz, cumhuriyet savcılığına şikayette bulundu.Şikayet üzerine ifadeleri alınan şüpheliler, daha sonra serbest bırakıldı.

İzzet Y. ile Yiğit Ö., serbest kaldıktan sonra, kendilerini şikayet eden Açıkgöz’ün evinin önüne geldi. Zili çalan ve yanıt alamayan şüpheliler, iddiaya göre kapıyı kırarak eve girdi. Şüpheliler, Açıkgöz’ü öldüresiye dövüp, paralarını alarak kaçtı.

Bu olayın ardından  Açıkgöz, evini basıp, kendisini darbeden iki şüpheliden, Menderes İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek bir kez daha şikayetçi oldu. Ardından, Menderes Kaymakamlığı’na giden Açıkgöz, devlet koruması altına alınarak sığınma evine yerleştirildi.

Menderes’teki evine gidemediğini, giderse can güvenliğinin olmadığını söyleyen Cüneyt Açıkgöz şöyle konuştu: “Beni sopalarla yaklaşık yarım saat dövdüler. Yardım istedim, bağırdım ama gelen olmadı. Daha sonra cüzdanımda bulunan parayı da alıp gittiler. Burnumda ve kolumda ciddi derecede kırıklar oluştu. Ölümden döndüm desem yeridir. Beni bu hale getirenler elini kolunu sallayarak dışarıda dolaşıyorlar ve ben bunu kaldıramıyorum. Ben öldükten sonra bunların tutuklanmasının ne anlamı var? Adalet istiyorum.”

Yeni Asır gazetesinin haberine göre, bu iki kişi ifadeleri alındıktan sonra tekrar serbest bırakıldı.

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum