Halktan ‘Yetiş Muharrem’ bekliyor ama ‘Defol Muharrem’ alacak

1034520352.jpg

Hadi Özışık, gündemde yer alan Muharrem İnce adaylığına köşesinde yer verdi.

Özışık’ın yazısında ilgili kısım şöyle:

Halkın ‘Defol Muharrem’ diyeceğini bildiği halde aday!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tayyip Erdoğan’a karşı uğradığı hezimetin nedenini Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Gel bakalım Muharrem” sözüne bağlıyor:

“Ogün biz seçimi kaybettik!”

Ben hayatımda Muharrem İnce gibi, kendisiyle çelişen bir politikacıya rastlamadım. “Adam” hem kaybediyor, hem de kıyasıya bir yarışın içine giriyor.

Bu ne yaman çelişki Muharrem Bey?

Oysa, seçimden bir kaç gün sonra, yüzde 31’le büyük bir başarının altına imza attığını iddia etmişti. 40 yıl sonra CHP’yi yüzde 31 gibi büyük bir oranla tanıştırdığını söylemişti.

“Adam” hem başarılı oluyor!
Hem de daha ilk gün kaybediyor…
Bu nasıl bir şeydir, bilen varsa Allah aşkına bana da anlatsın!

Hani teşekkür turuna çıkacaktı?
Hani, Türkiye’yi karış karış dolaşacaktı?

Yüzde 31’in karşılığında, sadece iki ile gitti Muharrem Bey, birinde ilk günün sıcaklığı ile iyi karşılandı. Bir diğerinde ise, karşılık bulmadı ve boyunun ölçüsünü alıp Ankara’ya dönmüştü.

İstanbul’u kestirmiş gözüne şimdi de…
İyi de Tayyip Erdoğan‘ın deyişiyle, “Bay Muharrem” bu saatten sonra kim güvenir sana? Bırak arayış içinde olan vatandaşı, hangi CHP’li bundan sonra takılır peşine? Bir kere sen kendine inanmamışsın, ahali niye inansın ki sana?

24 Haziran seçimleri öncesinde iddialıydın!
Tayyip Erdoğan’ı koltuğundan edecektin!
İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da milyonları peşinden sürüklemiştin! Umut olmuştun hani. Niye kandırdın sen peşinden gelen insanları? Niçin umut verdin? Niye kaybettiğini bildiğin halde seçime girdin?

Önseçim şartıyla İstanbul’a adaymış Beyefendi… Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Gel bakalım Muharrem” sözünden ötürü kaybeden Muharrem İnce, halkın “Yetiş Muharrem” demesini bekliyor şimdi. Hem de hiç utanmadan, sıkılmadan… Hem de halkın bu sefer, “Defol Muharrem” diyeceğini bildiği halde…

Hâlâ maval okuyor, siyaseten mevta olduğu halde.
Çok acı değil mi sizce de?

Kaynak

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum