HAK-İŞ 1 Mayıs'ı 'kadro' temasıyla kutlayacak

hak-is-1-mayisi-kadro-temasiyla-kutlayacak_e33d3f5.jpg

ERZURUM (AA) – ZEHRA MELEK ÇAT – HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, HAK-İŞ olarak 1 Mayıs Birlik Dayanışma ve Mücadele Günü etkinliklerinin 3 ana tema etrafında şekilleneceğini belirtti.

Örgütlenme temasında daha fazla HAK-İŞ üyesini hedeflediklerini dile getiren Arslan, “HAK-İŞ olarak 500 binin üzerinde üyemiz var. Bütün emekçileri, sendikasızları HAK-İŞ’e davet ediyoruz. Örgütlenme konusunda bütün emekçilere çağrı yapıyoruz.” diye konuştu.

Arslan, ikinci temanın taşeron işçilerin kadro sorunu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Kadro konusunda çok büyük bir beklenti var. 1 milyona yakın taşeron işçinin özellikle kamu kurumlarında işçi kadrolarına yerleştirilmesi talebi var. Bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. 1 Mayıs’taki üçüncü temamız da geçici ve mevsimlik işçilerin kadro sorunu konusudur. 3 ana tema üzerinde 1 Mayıs’ı kutlayacağız. Tabii istihdamdaki problemlerimiz, işsizlik, kayıt dışılık gibi sorunlarımızı da konuşmamızın içeriğinde kamuoyu ile paylaşacağız.”

Arslan, herkesi 1 Mayıs’ta İstasyon Meydanı’na beklediklerini ifade ederek, “Samsun, Amasya, Sivas, Malatya, Şanlıurfa aksının solunu düşünürseniz Erzurum merkez bir yer. Van’dan da Trabzon’dan da Erzurum’a gelmek 3 saat sürüyor. Yakın illerden arkadaşlarımızın Erzurum’a geleceğini biliyoruz. Türkiye’de çok özel bir 1 Mayıs’ı burada kutlayacağız. Konfederasyona bağlı tüm sendikaların genel başkanları 1 Mayıs’ta meydanda olacak. HAK-İŞ’in görüşlerini Erzurum’dan Türkiye ve tüm dünyaya duyuracağız.” şeklinde konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum