HaberTürk yazarından AKP’ye: Fırsat kaçmak üzere

1520337579-RpZy_cover.jpg

“Bu demokrasimize inancın geri dönüşü olmayacak şekilde bitmesine yol açabilir”

HaberTürk yazarı Serdar Turgut “AK Partili kardeşlerim” dediği kişilere ‘tehlike uyarısı’nda bulundu. Turgut, “Fırsat kaçmak üzere” diyerek, “AK Parti’ye gönül vermiş bütün kardeşlerim bugün potansiyel tehlikesi büyük olan bir kolektif duygunun maalesef oluşmaya başladığını görmeleri gerek” ifadesini kullandı.

Turgut’un “AK Partili kardeşlerimin oluşmakta olan tehlikeye dikkatini çekmek zorundayım” başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

Allah’tan internet var ve iyi ki dijitalde unutulma hakkı diye bir şey bulunmuyor.

Böylece hiç birimiz artık entelektüel geçmişimizi inkar etme hakkına sahip değiliz.

AK Parti’ye henüz kurulma aşamasında vermiş olduğum yazı desteği ile başlayan zihinsel süreçbugünlere kadar sürdü.

Bu partiyi Türk demokrasisi açısından daima çok önemli gördüm, hala daha görüyorum.

Hatta sert laiklik döneminin uygulamaları nedeniyle çökme aşamasına gelmiş olan cumhuriyeti kurtaran parti de olduğunu yazdım bir defasında.

Babam dahi kızgın bana

Yıllar içindeki bu desteğim nedeniyle kendimi aynı mahalleden gördüğüm insanlar ile aram bozuldu. Kendi ailem içinde bile tatsızlıklar yaşadım.

Bu ülkede AK Parti ile uzlaşma, buluşma ortamını aramakta olan Atatürkçülere ihtiyaç olduğunu düşündüğümden yaşadığım kişisel zorluklara rağmen yazı desteğimi hep sürdürmeye çalıştım.

Partinin kurucusu ve lideri olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok önem veririm. Demokrasimizin ona bir imkan açtığını ve bu fırsatı iyi kullandığı takdirde ülkemizin gerçekten büyük ülke olabileceğine hep inandım.

Fırsat kaçmak üzere

Çok üzülerek söylemeliyim ki bu fırsat bugünlerde kaçmak üzere.

AK Parti’ye gönül vermiş bütün kardeşlerim bugün potansiyel tehlikesi büyük olan bir kolektif duygunun maalesef oluşmaya başladığını görmeleri gerek.

İnsanlar, İstanbul’u vermemek için bu kadar mücadele eden bir parti iktidarı değiştirmek için yapılacak seçimin soncuna hiç uymaz demeye başladılar.

Bu demokrasimize inancın geri dönüşü olmayacak şekilde bitmesine yol açabilir.

Yazının devamı için tıklayın

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum