Güzin Abla’dan tecavüze uğrayan kadına: “Ders olsun”

1036176619.jpg

İsmini vermek istemeyen bir kadın kadın, ‘Güzin Abla’ya “Üniversitede tanıştığım bir gençle arkadaşlık ediyordum. Bir akşam beni arkadaşının evine götürdü. Orada bana içki içirdi ve rızam dışımda benimle beraber oldu. Şimdi ben erkeklere artık nasıl güvenebilirim, söyleyin bana” sorusunu yöneltti.

Algan’ın,  Hürriyet’te “Rızam dışında benimle oldu” başlığıyla yayımlanan yazısında buna verdiği yanıt “Bunları benimle paylaştığın için teşekkür ederim sana. Çünkü işte bu tür olaylar, genç okurlarıma örnek oluyor, iyi bir ders oluyor. Onlara verebileceğim öğütlerden çok daha fazla işe yarıyor. Her önünüze çıkan erkeğe hemen güvenmeyin, onu çok iyi tanımadan baş başa kalmayın” oldu.

“Bu olay sana bir ders olsun. Bundan böyle tatlı sözlere inanmadan önce daha bir temkinli olursun eminim” diyen Algan, şöyle devam etti:

— Bu demek değil ki, tüm erkeklere karşı inancını kaybedeceksin.  Bakarsın karşına gerçekten iyi biri de çıkar. Seni sevgiyle sarıp, bu yaşadığın kâbusu sana unutturur. Neden olmasın, dünyada kötüler kadar iyi insanlar da var, bunu unutma.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum