Gümrük ve Ticaret Balkanı Tüfenkci: “Türkiye artık kendi tankını, topunu, silahını üretir hale gelmeli”

gumruk-ve-ticaret-balkani-tufenkci-turkiye-artik-kendi-tankini-topunu-silahini-uretir-hale-gelmeli_21b2c69.jpg

Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katıldığı tören ile birlikte Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan Gedik Gençlik Merkezi de hizmete girdi. Gedik Gençlik Merkezi açılış töreninde konuşma yapan Bakan Tüfenkci, AK Parti ile Türkiye’nin daha çok güçlendiğinin altını çizerek, “Türkiye kendi tankını, topunu, silahını, helikopterini ve uçağını üretir hale geldi” dedi.

Sümer ve Tekel fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinin eleştirilmesi hakkında da yorumlarda bulunan Tüfenkci, “Bugün bizleri eleştirenler var ya, hani diyorlar, ’Sümerbank, Tekel niye kapandı?’ Hala onların kafaları bez üretmede, iplik üretmede, pamuk üretmekte. Oysa onu benim özel sektörüm, benim kardeşlerim, ağabeylerim, Yeşilyurtlular zaten çok önceden yapıyorlardı. Bugün her biri Türkiye’nin, dünyanın devi. Oysa Türkiye, devlet olarak artık bezle, çaputla, kibritle uğraşmamalı. Neyle uğraşmalı, tank yapar hale gelmeli, motor yapabilmeli, kendi yerli otomobilini üretir hale gelmeli. İşte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye bunu başarıyor” ifadelerini kullandı.

Bu değişimin hala daha bazı kimseler tarafından anlaşılmadığını söyleyen Bakan Tüfenkci, “Anlayamadıkları için, bu ülkenin sanatçılarının gidip Türk ordusunun yanında durmalarını, destek olmalarını anlayamıyorlar. Onları sanatçı olmamakla itham ediyorlar. Sanatçılar arasında ayrım yapıyorlar, ötekileştiriyorlar. Onlar Suriye ordusuna, Fransız ordusuna destek için gitmediler. Onlar Türk ordusuna, başkomutanına destek olmak için gittiler. Ama bunu daha anlayamayanlar var maalesef ülkemizde” sözlerini kaydetti.

Türkiye’de bir muhalefet sorunu olduğunun altını çizen Bakan Tüfenkci, “İnsanların milli duygularıyla alay ederek muhalefet yapılmaz, insanların acılarıyla siyaset yapılmaz. Bunu öğrenmen lazım. Varsa önerilerin, varsa bu ülke için söyleyeceğin gerçek bir söz, onu söylersin. Tutup bu ülkenin ağıtlarıyla, bu ülkenin türküleriyle, bu ülkenin marşlarıyla alay edemezsin. Askerliği yapmıştır herhalde Kılıçdaroğlu. Orada askerlerin sabah sporunu ’Yaylalar’ türküsüyle yaptığını unutmuştur belki. Onun için o söylendi, kahramanlık türküleri orada söylendi. Orada davul zurna çalınmadı Kılıçdaroğlu. Orada kahramanlık türküleri söylendi. Bunu bile eleştiri konusu veya alay konusu yapacak kadar gerçekten kendini kaybetmiş bir muhalefet. Daha çok kaybedecek. Her kaybettiğinde kendi şirazesini de kaybediyor. Böyle bir siyasetle muhalefetin bir yere gideceği yok. Onu CHP’liler düşünsün. Buradan CHP’lilere sesleniyorum, eğer iktidara taliplerse kiminle yola çıkacaklarını görsünler. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bir söz vermişse o sözü mutlaka yerine getirir. Dün başka, bugün başka söylemez ama Kılıçdaroğlu bırakın dünü, bir saat önce başka söylüyor, bir saat sonra daha farklı şeyler söylüyor” ifadelerini kaydetti.

Gençlere her zaman ve her koşulda güvendiklerini belirten Tüfenkci, bu nedenle belediyelerin bu tür projelerini önemsediklerinin altını çizdi. Belediye hizmetlerinin her zaman yapılabileceğini belirten Tüfenkci, “Yollar yapılır, asfalt dökülür, çöpler toplanır ama gençleri yetiştirmek, buluşacakları mekanları oluşturmak, çocukların sağlıklı bir şekilde yetişeceği oyun alanları oluşturmak öncelikle yerel yönetimlerin sorumluluğunda. Bu anlamda belediyelerin oluşturdukları park bahçelerle, bu konuya çok çok önem veriyorlar, bizde onları destekliyoruz. Daha sağlıklı gençler, nesiller için sosyal belediyecilik çok önemli” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum