(Görüntülü Haber) Gönüllü Palyaçolardan kök hücre bağışına destek

MERSİN, (DHA) MERSİN’de, ‘Gönüllü Palyaçolar Mersin Tebessüm Gönüllüleri’ Türkkök Projesi kapsamın kök hücre kampanyasına dikkat çekmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Türkkök Projesi kapsamın Kök Hücre kampanyasına destek vermek amacıyla Forum Alışveriş Merkezi’nde bulunan Kızılay bürosu önünde Gönüllü Palyaçolar Mersin Tebessüm Gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Türk Kızılayı tarafından da desteklenen ve yoğun ilgi gören Kök Hücre Bağışı Kampanyası’na dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinliğe katılan Başkan Tarhan ve eşi Sembol Tarhan, yoldan geçenlere kan vermenin ve kök hücrenin özellikle lösemi hastaları için de önemi hakkında bilgilendirme yaptı. Yaklaşık 200 numunenin hedeflendiği kampanya büyük ilgi gördü. Formları dolduran her yaştan onlarca kişi numune vermek için kuyruğa girdi.

‘GENÇLERİN İLGİSİ BİZİ UMUTLANDIRDI’

En büyük mutluluğun insanın sağlıklı olmasından geçtiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Gönüllü Palyaçolar Grubu tarafından bu tür bir etkinlik yapılacağına dair davet aldığımda seve seve kabul ettim. Çünkü hastalıklarla mücadelede en önemli şey toplumsal bilinci sağlamaktır. Biz bunun için buradayız. Özellikle gençlerimizin bu konuya verdiği destek bizi son derece mutlu etti. Adeta izdiham yaşandı. Ne kadar çok insanımızı bu konuda duyarlı olmasını sağlayabilirsek toplum olarak o kadar güzel, mutlu ve umutlu bir geleceğe doğru gideriz” dedi.

‘HASTALAR İÇİN UMUT IŞIĞI OLUN’

Günümüzde lösemi ile mücadelede çok büyük bir mesafe kat edildiğine de vurgu yapan Başkan Tarhan, “Kök hücre nakli lösemi ile mücadelenin en etkin yollarından birisi. O nakillerin yapılabilmesi içinde bağışlara ihtiyaç var. Belki bizim böyle bir hastalığımız yok ama şu anda bu hastalıkla mücadele eden insanlara yardım etmek zorundayız. Her an herkesin maruz kalabileceği bu sıkıntıyı en aza indirebilmek için kök hücre nakli ile hayata tutunacak hastalarımıza umut ışığı olmak için tüm halkımızın bu konuda duyarlı olmalarını bekliyorum” diye konuştu.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum