(Görüntülü Haber) Beşiktaşlı Başsavcı’dan engelli taraftara imzalı BJK forması

Felat BOZARSLAN-Serdar SUNAR/DİYARBAKIR,(DHA) – BEŞİKTAŞ Futbol Kulübü Kongre üyesi olan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Diyarbakır’da yaşayan doğuştan engelli fanatik Beşiktaş taraftarı Ferit Duruk’a, A takımı tarafından imzalanmış forma hediye etti.

Beşiktaş Kongre üyesi olan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, geçtiğimiz günlerde daha önce görev yaptığı Düzce’de bulunan Beşiktaş yöneticisi bir arkadaşının gönderdiği formaları, Beşiktaş Spor Okulu’ndaki çocuklara dağıttı. Diyarbakır Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Serpil Duruk, mesai bitiminde eve gidince Başsavcı Güre’nin forma dağıttığını fanatik Beşiktaş taraftarı olan doğuştan bedensel engelli 24 yaşındaki kardeşi Ferit Duruk’a anlattı. Bedensel engelli olduğu için tekerlekli sandalyede yaşayan, ancak konuşulanları anlayabilen Ferit Duruk, kendisine forma verilmemesine çok üzülünce, durum ablası Serpil Duruk tarafından Başsavcı Güre’ye iletildi.

Fanatik taraftar olan Ferit Duruk’un forma alamamasına üzülen Başsavcı Güre, Beşiktaş yönetimindeki bir arkadaşını arayarak, üzerinde A takımı futbolcularının imzası bulunan bir forma göndermesini istedi. Ferit Duruk’un durumuna üzülen Beşiktaş yöneticisi de Diyarbakır’ın plakası olan 21 numaralı, sırtında Ferit yaZılı olan ve üzerinde A takımı futbolcularının imzası bulunun formayı Başsavcı Kamil Erkut Güre’ye gönderdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, bugün Ferit Duruk’u evinde ziyaret ederek, futbolcular tarafından imzalanan formayı hediye etti. Formayı üzerine giyen Ferit Duruk’un çok mutlu olduğu söylerken, Başsavcı Güre ise bu sırada duygusal anlar yaşadı. Başsavcı Güre, engelli Duruk’a, “Geçen Beşiktaş spor okuluna forma hediye ettik. O fotoğrafları görmüşsün. Ablan söyledi. Görünce Beşiktaş forması istediğini bize söyledi. Beşiktaş Kongre üyesine söyledik. Tüm futbolcular imzaladı, 21 numaralı Ferit isimli bir forma gönderdiler. Beşiktaşlı olman bizi ayrıca mutlu etti.İnşallah bu sene de şampiyon oluruz” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum