Görevlendirme yapılan belediyede 4 dilde hizmet

gorevlendirme-yapilan-belediyede-4-dilde-hizmet_5c29742.jpg

MARDİN(AA) – Farklı dil ve dine mensup vatandaşların binlerce yıldır hoşgörü içerisinde bir arada yaşadığı Mardin’de, Vali Mustafa Yaman’ın görevlendirildiği Mardin Büyükşehir Belediyesi çok dilli hizmete başladı.

Yaman’ın talimatıyla belediye bünyesinde oluşturulan “Mardinmasa” biriminde istek, sorun ve önerilerin ulaştırıldığı “Alo 153” çağrı merkezine gelen aramalara, görevliler tarafından Kürtçe,Türkçe, Arapça ve Süryanice cevap veriliyor.

Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, 6 ay önce göreve geldikleri günden itibaren vatandaş odaklı çalışmalar yürütme gayreti içinde olduklarını söyledi.

Bütün vatandaşlara dokunabilmek için ilk etapta Mardinmasa birimini oluşturduklarını ve bu sayede eğitimli personelle çalışma yürüttüklerini aktaran Yaman, talep ve önerilere anında cevap verildiğini kaydetti.

Birim personelinin herkese kaliteli hizmet sunabilmesi için kentte konuşulan dilleri bilmesi gerektiğini işaret eden Mustafa Yaman, şunları dile getirdi:

“Biz burada Kürtçe, Türkçe, Arapça ve Süryanice bilen genç kardeşlerimizle bu hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Personelimiz hemşehrilerimizle konuştukları dile göre iletişim kuruyor. Maksadımız vatandaşlarımızın yüzünün gülmesidir. Yüzü gülen hemşehrilerimizin hayır dualarını alıyoruz.”

Muhabir: Halil İbrahim Sincar

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum