Gercüş'te karla mücadele

gercuste-karla-mucadele_8eb3105.jpg

BATMAN (AA) – Gercüş Belediyesi karla mücadele ekipleri ilçe genelinde çalışma başlattı.

İlçede iki gün boyu etkili olan kar yağışının ardından belediyeye bağlı ekipler, cadde ve sokaklarda kar küremeye başladı.

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname (KHK) ile Gercüş Belediyesine Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Ünal Koç, ilçenin coğrafi konumu itibari ile yoğun kar yağışı aldığını söyledi.

Karlı ve buzlu havalarda yere düşüp sakatlanma olaylarının önüne geçmek için kar ekibi oluşturduklarını söyleyen Koç, “Kar temizleme ekibimiz son üç gündür aralıksız çalışıyor. Kardan temizlenen cadde ve sokakların dışındaki diğer yerlerde kar temizlenme çalışmalarımız ise devam etmektedirler.” dedi.

İlçe esnaflarından Özkan Kapar da yapılan çalışma hakkında şöyle konuştu:

“Her sene kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklarımızda biriken kar hayatı olumsuz etkilerken bu sene belediyemizin kurduğu kar ekibi sayesinde günü birlik cadde ve sokaklarımız temizleniyor. Bu çalışmalarından dolayı belediye başkanı ve çalışanlarına teşekkür ederim.”

Gercüş-Midyat arasında yolcu taşımacılığı yapan Ramazan Bıçakçı da yapılan çalışmadan dolayı memnun olduklarını belirtti.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum