Genç'ten anayasa değişikliğine destek

SAMSUN (AA) – Canik Belediye Başkanı Osman Genç, anayasa değişikliği teklifine ilişkin, “Yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemi sadece AK Parti’nin meselesi değildir, Türkiye’nin meselesidir.” dedi.

Genç, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katılımıyla düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, değişim ve dönüşüm süreci yaşayan Türkiye’nin geleceği için yapılacak anayasa değişikliği referandumunda “evet” diyeceklerini söyledi.

Referandum sürecini değerlendiren Genç, “Türkiyemiz, büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşıyor. Buna hep birlikte şahit oluyoruz. Tabiri caizse yamalı bohçaya dönmüş darbe anayasası Türkiye’ye artık dar geliyor. Madem ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyoruz, o zaman sivil bir anayasadan korkmaya hiç gerek yok. Bu değişimi yapamadığımız sürece şu andaki sorunları ömür boyu çözemeyiz. Yeni Türkiye’nin en büyük teminatı yeni anayasa olacaktır.” dedi.

Genç, bu konuda particiliği bırakıp Türkiye’nin geleceği için bir ve beraber olunması gerektiğini ifade ederek, “Yeni anayasa ve cumhurbaşkanlığı sistemi sadece AK Parti’nin meselesi değildir, Türkiye’nin meselesidir. Türkiye’nin geleceği için hepimizin meselesidir. Gelin biz evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakalım. Güçlü bir irade, güçlü bir yönetim ve söz sahibi bir Türkiye bırakalım.” dedi.

Yazıyı paylaşın:

Yorumlar

yorum